MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | PHILIP HENNING | ZA | Grey College High | No | - |
[2] | Taine BERNHARD | Sandton Sports Club | No | - | |
[3] | Joubert KLOPPER | Grey College High | No | - | |
[4] | Gerhardt BECKER | ZA | German Country Club | No | - |
[5] | LIAM COERTZEN | ZA | Grey College High | No | - |
[6] | Kukutla MOTLOJOA | LS | Ladybrand Sport Klub | No | - |
[7] | Jonathan BULMER | No | - | ||
[8] | Steele GREYLING | Table View Tennis Club | No | - | |
- | Benedict KOHLER | No | - | ||
- | Roland GOUWS | ZA | Curro Tennis | No | - |
- | Nyathi MOTLOJOA | LS | Ladybrand Sport Klub | No | - |
- | Kaige BERTASSO | Durban Country Club Tennis | No | - | |
- | Jamie Graham DAVIS | ZA | Boskruin Tennis Club | No | - |
- | Juan DE BEER | Florida Park Tennis Club | No | - | |
- | Ruben Ceronio | No | - | ||
- | Shadrack MASUMBUKA | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Tristan Eeles | Alberhart Tennis Club | No | - | |
- | Johan Pretorius | No | - | ||
- | Jannik GEVERS | Tuks Tennis Club | No | - | |
- | Luke HAWYES | ZA | Curro Hillcrest | No | - |
- | Daneel GOOSEN | ZA | George Tennis Club | No | - |
- | BENDERT SMIT | ZA | Piketberg High | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2016-06-25 7:45am | A3 | BEL - Court 1 |
Ruben Ceronio
|
Johan Pretorius
|
1-6, 4-6 |
2016-06-25 7:45am | A6 | BEL - Court 2 |
Luke HAWYES
|
Jamie Graham DAVIS
|
0-6, 0-6 |
2016-06-25 7:45am | A7 | BEL - Court 3 |
Nyathi MOTLOJOA
|
BENDERT SMIT
|
0-6, 0-6 |
2016-06-25 7:45am | A10 | BEL - Court 4 |
Daneel GOOSEN
|
Kaige BERTASSO
|
6-1, 6-4 |
2016-06-25 7:45am | A11 | WIN - COURT 1 |
Juan DE BEER
|
Jannik GEVERS
|
1-6, 3-6 |
2016-06-25 7:45am | A14 | WIN - COURT 2 |
Tristan Eeles
|
Shadrack MASUMBUKA
|
3-6, 5-7 |
2016-06-25 10:15am | A17 | BEL - Court 1 |
PHILIP HENNING [1]
|
Benedict KOHLER
|
6-3, 6-2 |
2016-06-25 10:15am | A18 | BEL - Court 2 |
Johan Pretorius
|
Steele GREYLING [8]
|
6-7(8), 4-6 |
2016-06-25 10:15am | A19 | BEL - Court 3 |
Gerhardt BECKER [4]
|
Jamie Graham DAVIS
|
3-6, 6-4, 6-4 |
2016-06-25 10:15am | A20 | BEL - Court 4 |
BENDERT SMIT
|
LIAM COERTZEN [5]
|
6-3, 3-6, 0-6 |
2016-06-25 10:15am | A21 | WIN - COURT 1 |
Kukutla MOTLOJOA [6]
|
Daneel GOOSEN
|
6-0, 6-1 |
2016-06-25 10:15am | A22 | WIN - COURT 2 |
Jannik GEVERS
|
Joubert KLOPPER [3]
|
0-6, 0-6 |
2016-06-25 10:15am | A23 | WIN - Court 4 |
Jonathan BULMER [7]
|
Shadrack MASUMBUKA
|
6-0, 6-0 |
N/A | A24 | WIN - Court 3 |
Roland GOUWS
|
Taine BERNHARD [2]
(Did not play)
|
Walkover |
2016-06-26 8:00am | A25 | WIN - COURT 1 |
PHILIP HENNING [1]
|
Steele GREYLING [8]
|
7-5, 6-2 |
2016-06-26 8:00am | A26 | WIN - COURT 2 |
Gerhardt BECKER [4]
|
LIAM COERTZEN [5]
|
6-3, 3-6, 3-6 |
2016-06-26 8:00am | A27 | WIN - Court 3 |
Kukutla MOTLOJOA [6]
|
Joubert KLOPPER [3]
|
6-1, 6-2 |
2016-06-26 8:00am | A28 | WIN - Court 4 |
Jonathan BULMER [7]
|
Roland GOUWS
|
6-1, 6-1 |
2016-06-27 8:00am | A29 | WIN - COURT 1 |
PHILIP HENNING [1]
|
LIAM COERTZEN [5]
|
6-2, 6-3 |
2016-06-27 8:00am | A30 | WIN - COURT 2 |
Kukutla MOTLOJOA [6]
|
Jonathan BULMER [7]
|
7-5, 6-3 |
2016-06-28 8:00am | A31 | WTS - Court 14 |
PHILIP HENNING [1]
|
Kukutla MOTLOJOA [6]
|
6-3, 6-3 |
2016-06-27 10:30am | B1 | WIN - COURT 1 |
LIAM COERTZEN [5]
|
Jonathan BULMER [7]
|
7-6, 6-4 |
2016-06-26 10:30am | C1 | WIN - COURT 1 |
Steele GREYLING [8]
|
Gerhardt BECKER [4]
|
3-6, 3-6 |
2016-06-26 10:30am | C2 | WIN - COURT 2 |
Joubert KLOPPER [3]
|
Roland GOUWS
|
6-0, 6-0 |
2016-06-27 9:15am | C3 | WIN - COURT 1 |
Gerhardt BECKER [4]
|
Joubert KLOPPER [3]
|
1-6, 1-6 |
2016-06-27 9:15am | D1 | WIN - COURT 2 |
Steele GREYLING [8]
|
Roland GOUWS
|
2-6, 1-6 |
N/A | E1 | STE - Court 1 |
Benedict KOHLER
|
Johan Pretorius
(Did not play)
|
Walkover |
2016-06-26 8:00am | E2 | STE - Court 2 |
Jamie Graham DAVIS
|
BENDERT SMIT
|
6-4, 3-6, 11-9 |
2016-06-26 8:00am | E3 | STE - Court 3 |
Daneel GOOSEN
|
Jannik GEVERS
|
3-6, 1-6 |
2016-06-26 10:30am | E5 | STE - Court 3 |
Benedict KOHLER
|
Jamie Graham DAVIS
|
6-3, 6-0 |
2016-06-26 10:30am | E6 | STE - Court 4 |
Jannik GEVERS
|
Shadrack MASUMBUKA
|
6-0, 6-1 |
2016-06-27 9:15am | E7 | WIN - Court 3 |
Benedict KOHLER
|
Jannik GEVERS
|
6-0, 6-3 |
2016-06-27 9:15am | F1 | WIN - Court 4 |
Jamie Graham DAVIS
|
Shadrack MASUMBUKA
|
6-1, 6-1 |
2016-06-26 10:30am | G1 | STE - Court 2 |
Johan Pretorius
|
BENDERT SMIT
|
1-6, 3-6 |
2016-06-27 8:00am | G3 | STE - Court 4 |
BENDERT SMIT
|
Daneel GOOSEN
|
6-1, 6-1 |
2016-06-26 8:00am | I10 | STE - Court 4 |
Luke HAWYES
|
Nyathi MOTLOJOA
|
1-6, 1-6 |
2016-06-26 9:15am | I11 | STE - Court 4 |
Kaige BERTASSO
|
Juan DE BEER
|
6-4, 0-6, 10-6 |
2016-06-26 10:30am | I13 | STE - Court 1 |
Ruben Ceronio
|
Nyathi MOTLOJOA
|
5-7, 1-6 |
2016-06-26 11:30am | I14 | STE - Court 2 |
Kaige BERTASSO
|
Tristan Eeles
|
1-6, 0-6 |
2016-06-27 9:15am | I15 | STE - Court 1 |
Nyathi MOTLOJOA
|
Tristan Eeles
|
6-2, 6-1 |
2016-06-27 9:15am | J1 | STE - Court 2 |
Ruben Ceronio
|
Kaige BERTASSO
|
6-7, 5-7 |
2016-06-27 9:15am | K3 | STE - Court 3 |
Luke HAWYES
|
Juan DE BEER
|
1-6, 2-6 |