GS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Rebecca Widan | ZA | Pinelands Tennis Club | No | - |
[2] | LaRi BAUERMEISTER | Paarl Girls High | No | - | |
[3] | Sienna SYNDERCOMBE | ZA | Curro Durbanville | No | - |
[4] | Danielle Millard | ZA | Hoër Meisieskool Bloemhof | No | - |
- | Jani STEYN | Laerskool Swartland | No | - | |
- | Carla LE ROUX | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Lyndseigh Muller | LaRose Tennis Club | No | - | |
- | Sophia KRIGE | Van Riebeeck Strand Primary | No | - | |
- | Celina Joseph | ZA | Curro Durbanville | No | - |
- | Liza Human | ZA | Hoër Meisieskool Bloemhof | No | - |
- | Emma Vos | Laerskool Eikestad | No | - | |
- | Grace PETTY | Rhenish Girls High | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2017-03-04 9:15am | A2 | STK - Court 08 |
Emma Vos
|
Grace PETTY
|
1-6, 1-6 |
2017-03-04 9:15am | A4 | STK - Court 09 |
Jani STEYN
|
Sophia KRIGE
|
6-1, 6-2 |
2017-03-04 9:15am | A5 | STK - Court 10 |
Liza Human
|
Carla LE ROUX
|
2-6, 7-6, 6-1 |
2017-03-04 9:15am | A7 | STK - Court 11 |
Celina Joseph
|
Lyndseigh Muller
|
6-0, 6-1 |
2017-03-04 11:45am | A9 | STK - Court 05 |
Rebecca Widan [1]
|
Grace PETTY
|
5-7, 4-6 |
2017-03-04 11:45am | A10 | STK - Court 06 |
Sienna SYNDERCOMBE [3]
|
Jani STEYN
|
2-6, 2-6 |
2017-03-04 11:45am | A11 | STK - Court 07 |
Liza Human
|
Danielle Millard [4]
|
6-2, 6-1 |
2017-03-04 11:45am | A12 | STK - Court 08 |
Celina Joseph
|
LaRi BAUERMEISTER [2]
|
6-2, 6-1 |
2017-03-05 8:00am | A13 | RTC - Court 5 |
Grace PETTY
|
Jani STEYN
|
6-4, 3-6, 5-7 |
2017-03-05 8:00am | A14 | RTC - Court 6 |
Liza Human
|
Celina Joseph
|
1-6, 1-6 |
2017-03-05 12:00pm | A15 | STK - |
Jani STEYN
|
Celina Joseph
|
6-1, 6-1 |
2017-03-05 10:30am | B1 | RTC - Court 1 |
Grace PETTY
|
Liza Human
|
6-2, 6-4 |
2017-03-05 8:00am | C1 | RTC - Court 7 |
Rebecca Widan [1]
|
Sienna SYNDERCOMBE [3]
|
6-2, 6-0 |
2017-03-05 8:00am | C2 | RTC - Court 8 |
Danielle Millard [4]
|
LaRi BAUERMEISTER [2]
|
1-6, 5-7 |
2017-03-05 10:30am | C3 | RTC - Court 5 |
Rebecca Widan [1]
|
LaRi BAUERMEISTER [2]
|
6-2, 6-2 |
2017-03-05 10:30am | D1 | RTC - Court 6 |
Sienna SYNDERCOMBE [3]
|
Danielle Millard [4]
|
6-3, 6-0 |
2017-03-04 11:45am | E5 | STK - Court 11 |
Emma Vos
|
Sophia KRIGE
|
3-6, 1-6 |
2017-03-04 11:45am | E6 | STK - Court 12 |
Carla LE ROUX
|
Lyndseigh Muller
|
6-2, 6-2 |
2017-03-05 9:15am | E7 | RTC - Court 6 |
Sophia KRIGE
|
Carla LE ROUX
|
4-6, 4-6 |
2017-03-05 9:15am | F1 | RTC - Court 7 |
Emma Vos
|
Lyndseigh Muller
|
6-1, 6-1 |